Va Banque

Realizacje

Liczba uczestników: do 200
Koncept: Celem gry jest wspólne rozwiązanie skomplikowanej zagadki i otwarcie sejfu. Ukryte w środku nagrody bądź dyplomy nabierają dzięki temu szczególnego znaczenia związanego z doświadczeniem wspólnego rozwiązania problemu.
Fabuła: Każdy z uczestników otrzymuje fragment zagadki np. klucz, wskazówkę, element kodu, które są powiązane ze sobą i użyte razem prowadzą grupę do sukcesu. Czy gracze zdołają otworzyć sejf zabezpieczony szeregiem haseł, zamków i szyfrów?
Czas gry odmierza wielki zegar widoczny na telebimie lub wyświetlany na projektorze. Uczestnicy muszą przed końcem czasu wspólne rozwikłać wszystkie zagadki i otworzyć sejf.

Efekt: Wspólne rozwiązwanie zadań jest pozbawione rywalizacji. Pozwala skupić się na wspólnym sukcesie, nie na walce z przeciwnikiem. Efektem gry są:

  • sprawdzenie się pracowników w dynamicznie zmieniającej się sytuacji,
  • rozwijanie umiejętności pracy zespołowej,
  • wyjście z ról zespołowych i wsparcie postępu procesu grupowego,
  • Wykorzystanie umiejętności zarządzania czasem i zasobami ludzkimi.

Dla kogo: Rozgrywka nie zajmuje dużo czasu, więc możliwe jest np. zaproszenie pracowników bez uprzedzenia. Wystarczy wygospodarowanie ok 90 minut w trakcie dnia roboczego. Grę polecamy jako podsumowanie cyklów szkoleniowych, warsztatów, konferencji firmowych oraz assesment centers.